Infrapuna juuksehooldus – innovatsioon tõttab juustele appi

Infrapuna juuksehooldus – innovatsioon tõttab juustele appi

Infrapuna juuksehooldus on kaasaegne ja innovatiivne hooldus, kus kasutatakse ultrahelil ja infrapunal töötavat plaati. Tegemist on professionaalse hooldussüsteemiga, mis kaitseb, niisutab ja värskendab juukseid. Juuksehooldus sulgeb juukselõhed, tugevdab pealmiseid juuksekiu kihte, aitab vältida lõhenenud juukseotsi, niisutab ning annab juustele sära ja püsivust.

Infrapunakiirgus on esteetilises meditsiinis juba mitmeid aastaid kasutusel. Infrapunahoolduse eelis on vananemisvastane toime, sest ultraheli muudab rakumembraanid läbilaskvamaks. Kuumus luuakse infrapunakiirguse elektromagneetilisest vibreeringust, mis pole tajutav ega ole juuksele kahjulik.

Oma töös olen juba üle viie aasta kasutanud OWay infrapuna juuksehooldust, mis sisaldab 18 taimset päritolu aminohapet ning lisaks taastab juustes sisalduva proteiini. Lisan seerumile mineraalaineid, mis aitavad taastada juuste idurakkude õiget kasvamist. Kasutan mineraalidega seerumit, kui hooldust vajavad lokkis või päikese- ja merevee poolt rikutud kuivad juuksed. Sealhulgas aitavad mineraalid imenduda juustesse ka niisutaval seerumil.

Keemilise töötluse tulemusel räsitud juukseid hooldan seerumiga, mis sisaldab nii mineraale kui ka keramiide. Fütokeramiidid täidavad juuksekarva pealmises kihis olevad augud ja moodustavad juukse ümber n-ö nähtamatu kile, mille ülesandeks on säiltada juukse sisemine niiskus. Hooldus annab juuksekiule tugevuse, vähendab juukse poorsust ja niisutab sügavalt.

Kannan seerumit juustele, masseerin juukse pikkust ja töötlen juukseid infrapuna-ultraheliaparaadiga. Juuksesirgendajasarnane aparaat ei eralda mitte kuumust, vaid hoopis infrapuna ja ultraheli. Seejärel pesen juukseid niisutava šampooniga, kasutan taastavat maski, kuivatan juuksed ja viimistlen soengu.

Tuginedes oma kogemusele võin kinnitada, et tulemus on tajutav kohe pärast hooldust. Juuksed on pehmed, siidised, läikivad ning juuksed pole enam kahused, vaid säravad ja püsivad. Mina soovitan juukse heaolu eesmärgil teha infrapuna juuksehooldust 5–6-nädalase intervalliga. Kui planeerite juukseid eelnevalt helendada või teha keemilist lokki, siis soovitan hooldust teha enne keemilist protseduuri.

Milliseid seerumeid, mineraal- ja aktiivaineid kasutan?

Tiigi ja mahagoni ekstrakti sisaldav seerum taaselustab juuste keratiini ahela, taastab proteiini juuksekarva pealmistes kihtides (kutiikula ja cortex), tugevdab ja tervendab juukseid. Hüdrolüütsed juurvilja proteiinid turgutavad vastupidavust. Vitamiin A annab juuksekiule tugevuse ja hoiab murdumise eest. Vitamiin E on antioksüdant, mis võitleb vabade radikaalidega.

Mineraalained Zn, Mg, Cu, Si aitavad niisutada ja pehmendada juukseid.

Fütokeramiidid  ja vitamiin F taastavad juukseid ja annavad neile sära, tekitades juukse ümber kihi, mis kaitseb niiskuse, kuumuse ja kemikaalide eest. Seejärel paraneb juuksekarva elastsus ja vastupidavus.

Aktiivained

  1. Biodünaamiline iiriseekstrakt sisaldab rikkalikult fütoöstrogeene, tugevdab ja elustab juukseid ning soodustab rakkude uuenemist ja taastumist.
  2. Biodünaamiline lavendli eeterlik õli lõõgastab, taastab, rahustab, noorendab ja tasakaalustab peanahka ja juukseid. Lisaks tugevdab see juuste kaitsevõimet eri töötluste eest.
  3. Orgaaniline basiilikuekstrakt ja eeterlik õli toidab, niisutab, annab juuksekiule sära ning tugevdab nõrka juust. Basiilikuekstrakt on taastava, värskendava ja lõõgastava omadusega.
  4. Ausa kaubanduse printsiibil kogutud mahagoni- ja tiigipuu ekstrakti kasutatakse ajurveda meditsiinis tänu antibakteriaalsele toimele juuste struktuuri tugevdamiseks. Mahagon ergutab ja kosutab juukseid.
  5. Amazonase rohttaimede eksklusiivne kooslus (bambuse õli ja murumuru võie) parandab ja annab juustele sära.
  6. Mineraalid raud, tsink, magneesium, vask, räni tugevdab ja taaselustab juukseid. Mineraalid taastavad juuste idurakkude õiget kasvamist ning elavdavad juukseid. Lisaks aitavad mineraalid imenduda juustesse 18 aminohapet sisaldaval taastaval seerumil.
  7. Biotehnoloogiline vitamiin F koosneb olulistest rasvhapetest, sisaldades antioksüdante, mis koosnevad safrooliõlist pärit vajalikest rasvhapetest. Vitamiin F vastutab juuste rasvhapete terviklikkuse eest.
  8. Biotehnoloogilised fütokeramiidid täidavad juuksekarva pealmises kihis olevad augud ja moodustavad juukse ümber n-ö nähtamatu kile, et säilitada juukse sisemist niiskust.
  9. Biotehnoloogilise hüaloroonhape molekulid on madala pH-ga ja positiivse laenguga. See eemaldab staatilisuse, täidab juuspraod, teeb juukse pehmeks ja siledaks.

 

* Teksti koostamisel oli abiks OWay tootekataloog ja isiklikud kogemused.